Strona główna/Aktualności/Nasza nowa strona internetowa spełnia standard WCAG

Nasza nowa strona internetowa spełnia standard WCAG

30 . 08 . 2023

Zalety strony dostępnej cyfrowo

Pomimo, że standard WCAG stworzony został z myślą o osobach z niepełnosprawnością, z dostępnej cyfrowo strony korzystają wszystcy użytkownicy.

Responsywny interfejs

Ze strony internetowej Niewcka-Walcownia skorzystasz wygodnie zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, np. smartfonie. Korzystaj z wszystkich funkcjonalności strony niezależnie od tego gdzie jesteś!

Nie potrzebujesz myszki

Nasza nowa strona internetowa stworzona przez Agencję Interaktywną IntraCOM.pl jest w pełni obsługiwalna z klawiatury, a także - dzięki zastosowaniu odpowiedniej struktury i oznaczeń - zrozumiała dla czytników ekranowych.

Każdy element strony, włącznie z menu nawigacyjnym, formularzami czy treściami, został odpowiednio opisany i oznaczony, aby czytniki ekranowe mogły poprawnie odczytać treść i przekazać ją np. osobie niewidomej.

Czytelna i dostosowana do Twoich preferencji

Strona internetowa posiada odpowiedni kontrast pomiędzy elementami, dzięki czemu bez problemu odczytasz treści. Dodatkowo możesz dostosować szerokość wierszy, wielkość liter czy odstęp pomiędzy paragrafami.

Dodatkowe udogodnienia

W NZOZ PR Niwecka-Walcownia zależy nam na komforcie naszych pacjentów, dlatego na nowej stronie znajduje się formularz e-recepty na leki stałe. Wystarczy, że wypełnisz formularz i w zależności od preferencji:

  • klikniesz przycisk "Wyślij" - gotowe, zamówienie trafi na naszą skrzynkę mailową, a ty otrzymasz numer recepty na numer telefonu
  • klikniesz przycisk "Pobierz i wydrukuj zamówienie recepty", automatycznie pobierze się plik zawierający Twoje zamówienie. Wydrukuj go i zanieś do Naszej placówki. 

Mamy nadzieję, że nasza nowa strona przypadnie Ci do gustu i będziesz z niej chętnie korzystać

do góry